Gastronomi Platformu

Karaköy Güllüoğlu’ndan Yepyeni Bir Deneyim Alanı

Nisan 28, 2023 - 15:07
Tem 4, 2023 - 15:08
 0  508
Gastronomi Platformu

Gastronomi ve kültür alt başlıklarında birleştirici ortak projeler geliştirmeyi ve sunmayı hedefleyen “Nadir Gastronomi Platformu”, kullanım amacına ve içeriğine göre küçük topluluklardan kalabalık gruplara, geniş bir yelpaze sunuyor.

Geleceğe yönelik bir gastronomi arşivi Nadir Gastronomi Platformu’nda, sanat, tarih, sosyoloji ve kültür konuları çerçevesinde panel ve seminerler yapılması bunun yanı sıra tadım etkinlikleri ve şef yemekleri yapım etkinliklerinin organize edilmesi planlanıyor. Geliştirilen her içeriğin kayıt altına alınmasıyla gelecek nesiller için bir gastronomi arşivi oluşturulması da hedefleniyor. Gastronomi ile ilişkili farklı bakış açılarının ışığında kurgulanacak ilham verici içerikler sunma amacıyla oluşturulan platformda, alanında uzman isimlerin de konuşmacı olarak yer alması planlanıyor.

Şubat ayında kapılarını açan ve her ay farklı gündem maddeleriyle yeni projelere ev sahipliği yapacak olan Nadir Gastronomi Platformu, tarihten sosyolojiye, bilimden sanata, beslenmeden tarıma uzanan geniş içerik sahası ile hem gastronomi hem de kültür alanıyla ilgilenenler için farklı bir alternatif olmayı hedefliyor. Kültürel etkinliklerin yanı sıra Karaköy Güllüoğlu’nun 6. nesle taşıdığı baklava mirası da Nadir Gastronomi Platformu’nda farklı etkinliklerde karşımıza çıkıyor. Bu bağlamda gerek tarihçesiyle gerek farklı reçeteleriyle baklavanın öne çıktığı, farklı eşleştirmelerin yapılacağı ve unutulan tariflerin de anlatılacağı tadım etkinlikleri gerçekleştirilecek. Böylelikle misafirler bir yandan birbirinden eşsiz lezzetlerin tadına bakarken diğer yandan da baklavayı daha önce rastlamadıkları bir şekilde deneyimleme şansı bulacak. Nadir Gastronomi Platformu etkinlik programına ulaşmak ve etkinlere katılmak isteyenler ise, biletlerini www.ngp.com.tr adresinden temin edecek.

1800’lü yıllarda Gaziantep’te başlayıp nesilden nesle süren hikâyesiyle zihinlere kazınan Karaköy Güllüoğlu, gastronomi alanında yepyeni projelere imza atmaya devam edecek.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow