DeCamondo Galata, a Tribute Portfolio Hotel ve DeCamondo Galata Binaları

Türkiye'nin ilk Tribute Portfoli Hotel’i yakın zaman önce Kasım 2022’de kapılarını misafirlerine açtı.

Haz 4, 2023 - 13:01
Tem 13, 2023 - 13:01
 0  614
DeCamondo Galata, a Tribute Portfolio Hotel ve DeCamondo Galata Binaları

Marriott Bonvoy'un bağımsız otellerden oluşan göz kamaştırıcı markası Tribute Portfolio, DeCamondo Galata ile birlikte Türkiye'deki büyümesini hızlandırıyor

DeCamondo Galata İstanbul’un göbeğinde, tarihi, canlı ve hareketli Galata semtinde konuklarını ağırlamayı bekliyor. 

Birbirine yürüme mesafesi uzaklığında bulunan iki ayrı binadan oluşan DeCamondo Galata, a Tribute Portfolio Hotel’i, Felek Caddesi'nde bulunan DeCamondo Galata House Binası ve Bankalar Caddesi'ndeki DeCamondo Galata Banque Binası, konuklarına İstanbul'un keşfedilmeyi bekleyen cevherlerini ortaya çıkarma fırsatı sunuyor. Bu tarihi yapılar, konukları yerel yaşamın içine davet ederken İstanbul'un ruhunu ve kültürel zenginliklerini keşfetme imkânı sağlıyor.

Adını, önde gelen göçmen Sefarad Yahudilerinden banker aile Kamondo’lardan alan ve 1800'lerin sonlarında inşa edilen DeCamondo Galata otelinin binaları, modern lüks ile klasik cazibenin benzersiz bir şekilde harmanlandığı 95 şık konuk odası ve süite sahip. Konuk odaları, 1800'lerde inşa edilen binaların tarihi mimarisini yansıtıyor, tarihi dokuyla iç içe bir atmosfer sunuyor ve konukları nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor.

“Dünyanın en canlı şehirlerinden biri olan İstanbul'da ilk Tribute Portfolio Hotel'i tanıtmaktan onur duyuyoruz. Marriott International ile yapılan bu iş ortaklığı hiç şüphesiz turizm sektörüne büyük başarılar getirecektir” diyor Aydın Aktarlı.

DeCamondo Galata Binaları

DeCamondo Galata House Binası ve Banque Binası, 18. yüzyılda İstanbul'a yerleşen, ticaret ve finans sektöründe büyük başarılar elde eden Kamondo Ailesi'ne ait. DeCamondo Galata'nın Galata bölgesindeki iki güzel tarihi binası da bu dönemin eseridir. House Binası, Abraham - Salomon de Camondo'nun (ailenin büyük babası) malikanesiydi ve Banque Binası, ailenin ve diğer kiracıların iş merkeziydi. DeCamondo Galata House Binası, ihtişamlı cephesi, detaylı süslemeleri ve özenle korunan tarihi öğeleriyle Kamondo Ailesi'nin sanatsal ve kültürel mirasını yansıtıyor. Banque Binası ise ailenin başarılarını ve zenginliklerini yansıtan bir sembol olarak kabul ediliyor. Binanın mimarisi güçlü ve çağdaş bir duruş sergiliyor. Her iki bina da aileye ait değerleri, estetiği ve sofistike tarzı yansıtmak için özenle korunuyor.

Yeme-İçme

DeCamondo Galata’da 3 farklı restoran ve bir kahve köşesi bulunuyor. Bu benzersiz otel misafirlerine lezzetli yemeklerin, keyifli bir atmosferin, muhteşem manzaranın ve eğlencenin birleştiği zengin yeme-içme seçenekleri sunuyor.

Adını Kamondo Ailesi’nin önde gelen üyelerinden Moïse de Camondo'dan alan Moise Karaköy, misafirlerine geleneksel Türk mutfağının en güzel örneklerini sunuyor. DeCamondo Galata House Binası'nda konumlanan Moise Karaköy, kendine özgü modern ve sofistike tarzıyla çatı katında bulunan bir restoran olarak öne çıkıyor. Restoranın özel kömür ateşinde pişirilen ve lezzetli mezelerle sunulan geleneksel etleri, binanın tarihi hikâyesi ve terasından sunulan etkileyici İstanbul manzarası ile birleştiğinde unutulmaz bir deneyim ortaya çıkıyor. Moise Karaköy, gün boyunca (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği) hizmet veren bir mekân olup konuklarına kapalı veya açık oturma düzeni seçenekleri sunuyor. Özellikle her perşembe akşamı DJ müzik performanslarıyla, cumartesi geceleri ise canlı akustik müzik performanslarıyla konuklarına unutulmaz anlar yaşatıyor.

Brew Coffeeworks Galata

İstanbul'un en sevilen ve gözde kahvecilerinden biri olan Brew Coffeeworks şimdi DeCamondo Galata'nın Banque Building'deki lobi katında hem otel misafirlerini hem de dışarıdan ziyaretçilerini ağırlıyor. Burada, yoğun bir güne enerji dolu başlamak için bir fincan kahve içebilirsiniz. Brew Coffeeworks, taze unlu mamuller, lezzetli sandviçler ve tatlılar gibi birçok seçenekle size kahve deneyiminizi tamamlayacak lezzetler sunuyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow